StoryEditor

Białoruś ograniczyła wywóz żywności z kraju

Białoruś wprowadziła kolejne ograniczenie. Tym razem dotyczy ono wywozu poszczególnych produktów poza granicę Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej tworzonej przez Rosję i Białoruś. Poinformował o tym białoruski rząd na swoim Telegramie.
13.04.2022., 12:04h

Zgodnie z komunikatem władz Białorusi poza terytorium EUG można wywieźć następujące towary, które nie przekraczają 1 kg:

  • mąka (gryczana, pszenna),
  • kaszy (gryka, ryż, kasza manna, kasza owsiana, płatki owsiane, kasza jaglana),
  • cukier,
  • sól,
  • makaron.

Dozwolony jest także eksport 1 litra oleju roślinnego i nie więcej niż 3 puszki konserw mięsnych, mlecznych i rybnych (z wykluczeniem konserw dla dzieci).

Nowe ograniczenie eksportowe nie dotyczy jednak towarów zakupionych w sklepach wolnocłowych, które znajdują się w punktach kontrolnych na granicy państwowej Białorusi. Oznacza to w praktyce, że każdy kto opuszcza Białoruś może mieć przy sobie nie więcej niż 1 kg lub litr wymienionych wyżej produktów.

Oprócz tego istnieje możliwość wywozu artykułów spożywczych bez ograniczeń tylko w tych przypadkach, które zostaną określone przez regionalną administrację.

"Uchwała została podjęta w celu ochrony rynku wewnętrznego w związku ze zwiększonym popytem na obszarach przygranicznych na artykuły spożywcze, które osoby fizyczne nabywają partiami handlowymi w celu wywozu poza granice Republiki Białoruś" – czytamy w komunikacie.

Oprac. mkh
Fot. Pixabay

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 13:19