Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ceny krów przystopowały?

Obrazek

Stabilizuje się cena byków – w porównaniu do ostatniej sondy, w tym tygodniu mamy już tylko nieliczne korekty w dół. I co ciekawe - po raz pierwszy od dłuższego czasu nie wzrosła cena krów.

dr Mirosława Wieczorek24 marca 2017, 11:50

W tym tygodniu nie było już nadwyżki byków na rynku, co od razu znalazło odbicie w cenie. Już tylko nieliczne zakłady dokonały korekty w dół. Od przyszłego tygodnia skupujący spodziewają się już wzrostu zapotrzebowania na dobry towar – jeśli spłyną zamówienia z UE, cena byka może wzrosnąć – usłyszeliśmy.

Krów wystarczająco dużo

Ten tydzień jest pierwszym od dłuższego czasu, gdy nie odnotowaliśmy wzrostu cen krów. Było ich też w skupach pod dostatkiem. To efekt spadku cen mleka – wielu hodowców otrzymało już lutową (niższą)  zapłatę za mleko i prognozy obniżek na kolejny miesiąc.  Wszystko wskazuje więc na to, że hodowcy bydła mlecznego stracą powód, by utrzymywać krowy przeznaczone do brakowania i znów w skupach pojawi się więcej towaru.

Byki poniżej 13 zł/kg


Z przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 12,90 zł netto/kg, a najniższa to 12,25 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,60 zł netto/kg , a minimalnie 6,60 zł netto/kg.

 

Krowy maksymalnie w cenie 11,60 zł

Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to 11,60 zł netto/kg , a najniższa 10,40 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 5,50 zł netto/kg, a minimalnie 5,00 zł netto/kg.     ag, mwie

 

Zobacz wszystkie ceny skupu żywca wieprzowego - sonda cenowa!

 


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy