StoryEditor

Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika

W mediach społecznościowych pojawił się nowy challenge zorganizowany przez Stowarzyszenie Polskie Mleko i Konrada Krupińskiego, naszego prenumeratora oraz hodowcę bydła z woj. warmińsko-mazurskiego.
05.10.2020., 11:10h
Na Facebooka trafił filmik hodowcy bydła z Mazur i jednego z założycieli Stowarzyszenia Polskie Mleko. Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika w którym Konrad Krupiński zachęca innych rolników do udostępniania filmów na temat tego, w jaki sposób nowelizacja ustawy o ochronie praw zwierząt dotknie polskich gospodarzy, ma stanowić jeden z kolejnych etapów walki o polskie rolnictwo i wyrażenie sprzeciwu wobec „Piątki dla zwierząt”. 

Konrad Krupiński podkreślił, że już widoczne są w jego gospodarstwie konsekwencje projektu nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt, gdyż cena za sprzedawane niedawno byki spadła o 2 zł/kg. Ponadto rolnik obawia się także o to, że do gospodarstwa będą mogły wejść organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt i odebrać je, gdy nie spodobają się im warunki, w jakich przebywają krowy lub ich stan zdrowia. 

Do challenge‘u Krupiński nominował innych rolników, aby i ci nagrali krótkie wypowiedzi. Na to zadanie mają 24 h. Będziemy śledzić dalsze losy!

Zobaczcie sami ciekawą inicjatywę w sieci! dkol
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 02:28