Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Co dalej z importem żywych świń z Litwy?

10.01.2019

Drukuj

Co dalej z importem żywych świń z Litwy?

Artykuł dostępny

Podczas rozmowy telefonicznej Minister Ardanowski przedstawił komisarzowi trudną sytuację producentów trzody chlewnej w Polsce, która wynika z niskich cen żywca i braku możliwości sprzedaży świń do rzeźni położonych na obszarach z ograniczeniami. Minister podkreślił, że Polska wkłada dużo pracy w walkę z chorobą i ponosi z tego tytułu znaczne koszty.
 
– Są to konkretne efekty podejmowanych przez nas działań w zakresie zwalczania tej choroby – podkreślił minister Ardanowski i dodał, że zostały były one podejmowane z pełną determinacją i podyktowane troską by nie wprowadzić ponownie wirusa ASF do stref od niego uwolnionych. 

r e k l a m a

Komisarz V. Andriukaitis podkreślił jak duże znaczenie ma utrzymanie i niepodważanie zasad regionalizacji, a także skutecznego systemu unijnego bezpieczeństwa żywności, co ma ogromne znaczenie w negocjowaniu dostępu do rynków krajów trzecich. 

Minister Ardanowski zapewnił  Komisarza o tym, że Polska przywiązuje  bardzo dużą  uwagę do przestrzegania prawa unijnego oraz  do bardzo dobrych stosunków sąsiedzkich z Litwą, ale także gotowość do dalszych rozmów ze stroną litewską oraz  z KE. 

W najbliższym czasie polskie i litewskie służby weterynaryjne mają się spotkać w tej sprawie, ale także rozmowy będą prowadzone w Berlinie podczas Międzynarodowych Targów Zielony Tydzień gdzie dojdzie do spotkania ministra Ardanowskiego z komisarzem Andriukaitisem oraz ministrem rolnictwa Litwy. 

dkol

Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii