StoryEditor

Czy rolnik może sam wywieźć szambo na pole? Wywóz bez umowy

Nasz Czytelnik zapytał, czy jako rolnik może sam wywieźć swoje ścieki ze zbiornika bezodpływowego na pole? Gminy straszą, że będą kontrolować umowy i faktury za wywóz ścieków z szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Co w tej sytuacji?
07.11.2023., 11:29h

Wywóz szamba bez umowy

W tym roku na gminy, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, został nałożony obowiązek sprawozdawczy z ilości zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Gminy straszą, że będą kontrolować umowy i faktury za wywóz ścieków z szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy ja, jako rolnik, mogę nie zawrzeć z nikim umowy na wywóz szamba i sama wywieźć swoje ścieki ze zbiornika bezodpływowego (nie gnojowicę) na pole?

Jak rolnik może stosować ścieki w celach rolniczych?

Pozostało 86% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 13:16