StoryEditor

Izydory 2023 - nagroda dla Ubezpieczenia Gospodarstwo Rolne Generali od Generali Agro

Podczas tegorocznej gali wręczenia nagród w plebiscycie Izydory 2023 statuetkę Izydora w kategorii Finanse/ Ubezpieczenia decyzją rolników otrzymała firma Generali Agro za produkt Ubezpieczenie Gospodarstwo Rolne Generali.
06.11.2023., 08:00h

Nagrodę w imieniu firmy odebrał Krzysztof Mrówka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Rolnych Generali Agro, któy nie ukrywał radości ze zwycięstwa w tym plebiscycie.

 

- Jak każdy zwycięzca czujemy radość, ale to tak naprawdę ogromna satysfakcja, że zostaliśmy docenieni przez rolników. Zaufanie firma ubezpieczeniowa taka jak nasza buduje przez lata i dlatego cieszymy się z tego, że produkt, który wygrał takie zaufanie rolników zdobył - mówił Krzysztof Mrówka pod odebraniu statuetki Izydora 2023.

 

 

W głosowaniu rolnicy wybrali produkt  ubezpieczeniowy Generali Gospodarstwo Rolne. Jest kompleksowe ubezpieczenie dla właścicieli gospodarstw rolnych. Obejmuje zarówno ubezpieczenia obowiązkowe, chroniące gospodarstwo w ograniczonym zakresie, jak i szereg ubezpieczeń dobrowolnych. Obowiązkowe ubezpieczenie budynków rolniczych można uzupełnić o dobrowolne ubezpieczenie budynków rolniczych w ramach wariantu Rozszerzonego lub All Risks.

 

Jak podkreśla Generali Agro, najważniejsze cechy tego ubezpieczenia to:

 • szeroki wariant All Risks dostępny dla budynków (bez względu na rodzaj i przeznaczenie), budowli oraz mienia
 • dla zwierząt gospodarskich 2 warianty ubezpieczenia, w tym porażenie prądem
 • swobodne kształtowanie zakresu ubezpieczenia polegające na wyborze odpowiedniego wariantu dla konkretnego rodzaju budynków lub grupy mienia
 • Assistance i dodatkowe rozszerzenia odpowiedzialności przy ubezpieczeniu budynku mieszkalnego
 • usługi medyczne w zakresie przy ubezpieczeniu przynajmniej jednego budynku w wariancie all risks,
 • brak franszyz i udziałów własnych w ryzykach,
 • stałe elementy w sumie ubezpieczenia budynku
 • dodatkowe klauzule przy ubezpieczeniu All Risks, np. sprzęt rolniczy od awarii lub ziemiopłody od rozmrożenia/zepsucia, ubezpieczenie paliw napędowych
 • nowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, z wyższym wiekiem przystąpienia - do 80. roku życia
 • zniżka za kompleksowość, Im więcej ubezpieczeń dobrowolnych, tym taniej
 • gwarancja solidnej likwidacji szkód - Generali Agro to ekspert w ubezpieczeniach dla rolnictwa

Podczas rozmowy z top agrar Polska tuż po wręczneiu statuetki Izydora Krzysztof Mrówka podkreślał, że to ubezpieczenie zostało przygotowane z myślą zarówno o mniejszych jak i większych gospodarstwach rolnych, dlatego jest ona elastyczna w każdym zakresie. Klient sam decyduje, które budynki w gospodarstwie - bez względu na ich rodzaj i przeznaczenie, i jaki rodzaj mienia chce ubezpieczyć w wariancie all risks. 

 

Dodatkowo ubezpieczając przynajmniej jeden budynek na polisie w wariancie all risks klient otrzymuje ubezpieczenie medyczne, z którego może korzystać Ubezpieczony oraz jego osoby bliskie. W zakresie usług medycznych klient może skorzystać z konsultacji ze specjalistami, badań diagnostycznych czy rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku.

 

Generali Agro oferuje także ubezpieczenia upraw. O najnowszej ofercie ubezpieczenia ozimin jesienią 2023 roku rozmawialiśmy z Krzysztofem Mrówką z Generali Agro niedawno.

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 21:14