Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Czy wiesz jakie 3 bariery stoją przed młodymi rolnikami w USA?

15.02.2019

Drukuj

Czy wiesz jakie 3 bariery stoją przed młodymi rolnikami w USA?

Artykuł dostępny

r e k l a m a

W czym jest problem?
Przede wszystkim największą barierą jest ziemia. Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez National Young Farmer Coalition w 2017 r. aż 61% osób, które podjęły się prowadzenia działalności rolniczej, stwierdziło że największą bolączką jest dostęp do ziemi. Wiąże się to z tym, że nie mogą znaleźć gruntów w przystępnych cenach oraz uzyskać wystarczających dochodów, by pokryć zakup gruntu. Efektem tego jest to, że młodzi rolnicy muszą dzierżawić grunty rolne, aby rozpocząć swoją działalność, co nie zawsze jest dla nich najkorzystniejsze.
Zadłużenie
Oprócz problemu z ziemią, zadłużenie wynikające z zaciągniętych pożyczek studenckich może prowadzić do konfliktu. W 2018 r. Forbes informował, że w USA są około 44 miliony pożyczkobiorców (studenci), którzy są winni około 1,5 bln USD. Taka sytuacja zdecydowanie może utrudnić uzyskanie finansowania. Jedynym sposobem na poradzenie sobie w tej sytuacji jest spłata długu. W ten sposób większość początkujących rolników może pozwolić sobie na ziemię lub otrzymać finansowanie na rozpoczęcie działalności.
Jaki biznesplan?
Nawet jeśli młody rolnik znajdzie ziemię, to może mieć pewne trudności z prowadzeniem gospodarstwa, które będzie przynosić zyski. Choć początkujący rolnicy zdają sobie sprawę z konieczności stworzenia biznesplanu, mogą nie mieć odpowiedniego wykształcenia, specjalnych przeszkoleń czy kursów, aby prawidłowo zarządzać gospodarstwem. Emocje towarzyszące zakładaniu własnej działalności mogą odwrócić uwagę od istotnych rzeczy związanych z zarządzaniem. 

- Spójrzmy prawdzie w oczy, początkujący rolnicy nie rozpoczynają działalności w gospodarstwie, aby nauczyć się być księgowymi. To, co powinni wiedzieć, to jak interpretować dobre zapisy finansowe i że jest w porządku, aby uzyskać pomoc w stworzeniu i utrzymaniu dobrego systemu prowadzenia dokumentacji – powiedział rolnik z Farm Credit Council Garry Matteson.

Obecnie powszechny jest dostęp do Internetu, gdzie można znaleźć potrzebne informacje dotyczące planowania biznesowego i bezpłatnych szkoleń. Także szkoły biznesu oferują bezpłatne usługi wsparcia działalności.

kk
Źródło: https://www.agriculture.com

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii