StoryEditor

Dopłaty do materiału siewnego po nowemu

Wczoraj w Dzienniku Urzędowym zostało opublikowane nowe rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 marca 2015 r. w sprawie stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany.
08.04.2015., 12:04h

O planowanym wprowadzeniu nowych stawek dopłat pisaliśmy na łamach naszego portalu już w styczniu br. Wchodzące za dwa tygodnie w życie nowe przepisy obniżyły je w porównaniu do dotychczas obowiązujących. Oto jak będą kształtowały się stawki dopłat do materiału siewnego i sadzeniowego od 22. kwietnia br.:

  • dopłata do 1 ha zbóż i mieszanek będzie zmniejszona ze 100 do 80 zł,
  • dopłata do 1 ha roślin strączkowych będzie zmniejszona ze 160 do 130 zł,
  • dopłata do 1 ha sadzeniaków ziemniaka będzie zmniejszona z 500 do 400 zł.


Przypomnijmy, że w obecnym naborze, który trwa od 15. stycznia br. wnioski można składać do 25. czerwca w oddziałach terenowych Agencji Rynku Rolnego w każdym z 16 województw. Warto pośpieszyć się i złożyć wniosek jeszcze przed 22. kwietnia, ponieważ dokumenty, które trafią do ARR przed tą datą będą rozpatrywane wg dotychczasowych przepisów. A zatem ci, którzy złożą wniosek w ciągu najbliższych dwóch tygodni otrzymają wyższe dopłaty do materiału siewnego lub sadzeniowego. bcz

Fot: Idzkowski

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 05:41