StoryEditor

Ekologiczne warsztaty w Szreniawie już w ten weekend

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu warsztaty ekologiczne w Szreniawie, które odbędą się 30 września br. Co czeka na odwiedzających?
25.09.2023., 08:09h
W programie przewidziane są prelekcje i prezentacje, które rozpoczynają o godzinie 10:00.
  • W Sali konferencyjnej H-100: o godz. 10.00: dr Pawła Podkowy (UJ) – Zagrożenia dla ptaków w rolnictwie.  Odbędą się także zajęcia praktyczne przygotowanie, rozmieszczanie budek lęgowych i karmników  na terenie Muzeum.
  • Dr Paweł Podkowa z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie o zagrożeniach, na które narażone są ptaki na wsi, ale także w mieście.
  • O godz. 12.30: dr Patrycja Woszczyło (UP) – Dlaczego trzeba chronić jeże?
Czy jeże jedzą jabłka? Czy można dawać im mleko? Jak stworzyć ogródek przyjazny jeżom? Jak poznać, czy jeż potrzebuje naszej pomocy? Na te i inne pytania odpowie lek. wet. Patrycja Woszczyło – doktorantka na Uniwersytecie Przyrodniczym, której jednym z zainteresowań naukowych i zawodowych są właśnie jeże.
  • O godz. 14.00 – mgr inż. Maria Walkowiak (MNR) – Szreniawskie wykłady i zajęcia ekologiczne. Świadczenia ekosystemowe.
Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzyma ulotki z przeprowadzonych tematów i gadżety związane z zajęciami. 
Czy interesują Państwa świadczenia ekosystemowe? A co to są świadczenia kulturalne?   • O godz. 14.30 – dr Aleksandra Łangowska (UP): Pszczoła miodna – mały mózg, wielkie możliwości. 


- Zapraszam na wykład, w którym powiem o superorganizmie oraz o pszczelich zmysłach i postrzeganiu świata przez pszczoły; o trenowaniu pszczół i testowaniu ich w labiryntach; o zdolnościach, które wydają się przekraczać możliwości małego mózgu - czytamy w informacji.
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 23:40