StoryEditor

Flaga na maszt!

Komitet Protestacyjny Rolników Wielkopolski i Kujaw rozesłał dziś komunikat prasowy, w którym czytamy:
16.02.2015., 13:02h
  1. Od momentu zawiązania się Komitetu Protestacyjnego prowadzone są aktywne rozmowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i jego służbami na różnych szczeblach administracji rządowej i samorządowej.
  2. Komitet dziękuje wszystkim wielkopolskim rolnikom, którzy podjęli się w dniu 27 stycznia 2015 roku zorganizowania pikiet przed starostwami powiatowymi na terenie wielkopolski i przekazali na ręce starostów słuszne postulaty na temat sytuacji w rolnictwie.
  3. Od zawiązania Komitetu Protestacyjnego przedstawiciele Komitetu sześciokrotnie spotykali się z Ministrem Rolnictwa lub jego zastępcami w Ministerstwie, brali również udział w Sejmowych Komisjach Rolnictwa. Podczas ostatniego spotkania w dniu 11 lutego 2015 roku ustalono, że w tygodniu od 16 lutego do 21 lutego spotkają się zespoły problemowe celem wypracowania kierunków działania w poszczególnych sektorach rolnictwa.
  4. W dniu 13 lutego br. na spotkaniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego podjęto decyzję, że na czas prowadzenia negocjacji rolnicy pozostają w gotowości protestacyjnej. Zalecaną formą protestu jest wywieszenie flag narodowych na posesjach, bądź też na sprzęcie rolniczym (ciągniki , itp.) zaparkowanym na lub przed posesją.
  5. Komitet uzyskał zapewnienie Ministra Marka Sawickiego, że po zakończonych negocjacjach w ostatnim tygodniu lutego przyjedzie do Środy Wielkopolskiej, na spotkanie z wielkopolskimi rolnikami.

Fot: Łuczak

 

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 15:07