StoryEditor

Halina Szymańska nową szefową ARiMR

Była szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska od dziś kieruje Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na stanowisku prezesa ARiMR zastąpiła Tomasza Nowakowskiego.
20.10.2020., 11:10h
Halina Szymańska pracowała już w strukturach Agencji. W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie.

Pracowała także jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie oraz dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie.  Była także burmistrzem Łobza, a następnie starostą powiatu łobeskiego. Później podjęła pracę jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie oraz w ramach działalności gospodarczej obsługiwała w tym zakresie samorządy gminne i powiatowe.

Od 1998 r. związana z samorządami - aktualnie sprawuje mandat radnej sejmiku woj. zachodniopomorskiego.

Halina Szymańska urodziła się w 1959 roku w Żarach. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii,  absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, lekarzem higieny i epidemiologii. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Prywatnie nowa prezes ARiMR jest mężatką i matką trzech córek. Jej zainteresowania to medycyna naturalna, brydż, ogród, literatura społeczna i psychologiczna, malarstwo współczesne i haft gobelinowy.

Źródło. ARiMR
Fot. KPRP
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 00:24