Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Holendrzy planują kolejny protest

Obrazek

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o wielkim proteście holenderskich rolników, którzy tysiącami ciągników pojechali krajowymi drogami do Hagi. Co teraz planują Holendrzy? 

Dorota Kolasińska14 października 2019, 11:59

Podczas ostatniego protestu, który odbił się głośnym echem w mediach, tysiące rolników pojechało ciągnikami do Hagi, aby zaprotestować przeciwko obecnej polityce rolnej. Mają dość tego, że są niedocenianą grupą i dodatkowo obwinianą o dewastację środowiska naturalnego. Są zmuszani do ograniczania liczebności stad, aby zmniejszyć emisję azotu do środowiska. Holendrzy planują kolejny strajk, o jeszcze większym rozmiarze. 

Nadchodzący strajk organizowany jest przez Farmers Defense Force, jedną z dwóch grup, które zorganizowały ostatni strajk. Organizator tego strajku przewiduje, że weźmie w nim udział jeszcze więcej ciągników, a tym samym spowoduje o wiele więcej uciążliwości dla ruchu. Ostatnim razem dwie autostrady były blokowane przez tysiące ciągników. Do rolników przyłączą się także obywatele Holandii, nie związani z rolnictwem. Agractie, która koordynowała poprzedni protest, nie weźmie udziału w plnowanej manifestacji, która ma się odbyć 16 października, w środę. 

Jaką formę przybierze strajk?


Nadal nie jest jasne, jaką formę przyjmie strajk. Najprawdopodobniej blokowane będą drogi w pobliżu Randstad. Rolnicy zamierzają wykorzystać oprócz ciągników, ciężarówki, autobusy i samochody osobowe. Organizator prosi, aby protestujący zabrali ze sobą odpowiednią ilość napojów i jedzenia, ciepłych ubrań, baterii do telefonów i opału (?!) więc, można snuć domysły, że Holendrzy planują … dość długi protest.

Tymczasem w naszym kraju, przedstawiciele rolniczych organizacji branżowych wspierają protestujących holendrów, przygotowali spot wraz z Fundacją Polska Ziemia. 
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)