StoryEditor

Jutro „Oblężenie Warszawy” – rolnicy przyjadą tłumnie do stolicy

Już jutro w stolicy pod hasłem „Oblężenie Warszawy” odbędzie się pokojowa manifestacja rolników pod Pałacem Prezydenckim. Organizatorzy tego zgromadzenia, czyli wspólnota rolników i konsumentów AgroUnia spodziewają się co najmniej kilku tysięcy uczestników.
05.02.2019., 13:02h
Po ostrzegawczych "manewrach rolniczych", które odbyły się pod koniec stycznia w całym kraju, teraz przyszła pora na Warszawę. Rolnicy przyjadą do stolicy z całej Polski. Na profilu AgroUnii na Facebook można znaleźć listę potwierdzonych już grup z poszczególnych województw i powiatów, które pojawią się jutro w stolicy i lista ta cały czas rośnie.

– Wiemy na pewno, że z samej tylko Wielkopolski przyjedzie ponad 1000 rolników. Szacujemy, że z wszystkich województw może to być 5000 osób lub więcej – mówi w rozmowie z top agrar Polska Juliusz Pająk z AgroUnii. Jak dodaje, jedna z wielkopolskich grup urządza także o 9:30 przemarsz konduktu żałobnego polskiego rolnictwa, który wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki i przejdzie pod Pałac Prezydencki, gdzie o 10:00 rozpocznie się pokojowa manifestacja rolników. A tych może się pojawić naprawdę wielu, gdyż zainteresowanie środowym protestem w stolicy jest na wsi bardzo duże.

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak podczas licznych spotkań z rolnikami apelował o to, by przybyć tłumnie do Warszawy, ale protestować pokojowo i z merytorycznymi hasłami na transparentach. Liczy na to, że Prezydent RP Andrzej Duda wysłucha rolniczych postulatów i podejmie działania na rzecz poprawy sytuacji polskich gospodarzy. Zdaniem organizatorów jutrzejszej manifestacji, prezydent jest ostatnią nadzieją rolników i chcieliby, aby został obrońcą polskiej wsi.

Poniżej publikujemy w całości treść informacji, która w związku z manifestacją w stolicy opublikowała Agrounia na swoim profilu na Facebook:

"Spotykamy się w środę 6.02.2019 przed Pałacem Prezydenckim. Zaczynamy o godz. 10:00.
Zalecany przez nas parking to Plac Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki.

Jedna zorganizowana grupa z Wielkopolski (kondukt żałobny) wyruszy spod PKiN o godz. 9:30.
Wszystkich pozostałych zapraszamy prosto pod Pałac Prezydencki.

Zabieramy flagi, banery i szyldy. Ubieramy się ciepło. Niekoniecznie będzie ładna pogoda. Niekoniecznie przywita nas ciepło Pan Prezydent (liczymy że jednak przywita i uruchomi pozostające w jego dyspozycji narzędzia by chronić polskie rolnictwo).

Manifestacja wbrew nazwie ma charakter pokojowy. Zależy nam aby Pan Prezydent pochylił się nad problemami wsi i nie słuchał złych doradców, sprzedajnych związkowców tylko wsłuchał się w głos ludu, głos rolników i ich rodzin.

To My wiemy jak jest na wsi. Udawał minister latem że ma plan ‚plan dla wsi’. Teraz wiemy że był to plan na głosy wyborcze..

Drugi raz oszukać się nie damy na żadne okrągłe bądź jajowate stoły i porozumienia rolnicze pod przewodnictwem złodziejskiej ekipy.

Do zobaczenia w środę !!
#AGROpowstanie2019 trwa !"

Co wydarzy się w Warszawie i ilu rolników pojawi się ostatecznie o 10:00 pod Pałacem Prezydenckim? Tego dowiemy się jutro. Nasza redakcja będzie tam na miejscu relacjonować dla Was to wydarzenie.

Fot. Mulak
Źródło: facebook.com/projektAGROunia
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 06:12