StoryEditor

Już w ten weekend aż trzy wydarzenia. Sprawdź, co się będzie działo w Bratoszewicach!

W Bratoszewicach, na terenie wystawowym Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego już w najbliższy weekend 17 i 18 czerwca odbędą się aż trzy wydarzenia: XXIII Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlach, Targi Rolne „W sercu Polski” oraz Wojewódzkie Dni Pola.
14.06.2023., 10:06h
Na imprezie będzie można zapoznać się z ofertą aż 200 wystawców. Pojawią się hodowcy oraz producenci m.in.:
  • sprzętu rolniczego,
  • materiału szkółkarskiego,
  • roślin ozdobnych i kwiatów,
  • pasz,
  • nasion,
  • urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz innych rozwiązań dla produkcji rolniczej.
Paletę wyrobów przedstawią producenci artykułów mleczarskich, twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich oraz rolnicy zajmujący się przetwarzaniem żywności i rolniczym handlem detalicznym. W czasie wydarzenia będzie można podziwiać pokazy rękodzieła, a także zaopatrzyć się w materiał szkółkarski i rośliny ozdobne bezpośrednio od producentów.

Powiatowa Bitwa Regionów i lepienie pierogów na czas

W sobotę 17 czerwca odbędzie się Powiatowa Bitwa Regionów, w czasie której panie z kół gospodyń wiejskich zaprezentują wykonane przez siebie potrawy. W niedziele natomiast zaplanowany jest „Pierogedon” – lepienie pierogów na czas, a na koniec będzie można tych specjałów spróbować!
W ten weekend obędzie się także wystawa hodowlana – prezentacja najlepszych sztuk hodowlanych zwierząt z całego województwa. Atrakcją będą na pewno zmagania najmłodszych hodowców z cielętami w Konkursie Młodego Hodowcy. Na poletkach doświadczalnych odbędzie się prezentacja, aż 300 odmian roślin uprawnych, oraz odkrywka glebowa, gdzie zobrazowane będzie podglebie i jego wpływ na jakość gleby. Organizatorzy przewidują także pokaz dronów.
Zapraszamy w najbliższy weekend do Bratoszewic!
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 20:22