StoryEditor

Komisarz Wojciechowski: Wyrok TK nie zagrozi polskiemu rolnictwu

Czy wyrok TK w sprawie wyższości prawa krajowego nad prawem UE stanowi zagrożenia dla rolników? Komisarz Janusz Wojciechowski zapewnia, że unijne fundusze na rolnictwo są bezpieczne.
11.10.2021., 10:10h

Po ostatnim wyroku Trybunału Konstytucyjnego padło wiele wypowiedzi sugerujących, że to początek Polexitu, czyli wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Dla polskich rolników byłby to koniec Wspólnej Polityki Rolnej ze wszystkimi jej dobrodziejstwami oraz ograniczeniami.

Fundusze nie są zagrożone

Podczas piątkowej konferencji prasowej komisarz Janusz Wojciechowski, pytany o wyrok Trybunału Konstytucyjnego odmówił komentarza na ten temat twierdząc, że chce się wypowiadać tylko w tematach rolniczych. Ale jednocześnie uspokajał, że nie dzieje się nic niepokojącego.

– Nie widzę najmniejszego zagrożenia dla funduszy, które są przewidziane dla rolnictwa. Wspólna Polityka Rolna będzie realizowana. Ja przeprowadzam największą od 30 lat reformę WPR, reformę, która będzie dobra przede wszystkim dla małych i średnich gospodarstw rodzinnych. Będzie mnóstwo instrumentów, które te gospodarstwa wzmocnią, które zatrzymają ich upadek, a nawet spowodują, że część tych gospodarstw, które wypadły z produkcji będą mogły do niej wrócić. I na tym się koncentruję i nie widzę żadnego zagrożenia – mówił komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciecho...

Pozostało 65% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 12:00