Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

KOWR wychodzi naprzeciw potrzebom pszczelarzy

Obrazek

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa postanowił uruchomić portal dla pszczelarzy - www.eRolnik.gov.pl. Już niebawem każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać bezpłatną wiadomość SMS o możliwym zagrożeniu dla swoich pasiek.

Dominika Mulak24 lutego 2019, 09:00
Uruchomienie portalu www.eRolnik.gov.pl jest planowane w drugim kwartale 2019 roku. Usługa powiadamiania pszczelarzy o prowadzonych w okolicach pasiek opryskach środkami ochrony roślin będzie jedną z pierwszych udostępnionych przez KOWR.
Zamysł portalu
Jak wynika z głównych założeń, informacje o zamiarze stosowania środków ochrony roślin będą wprowadzanie przez samych producentów rolnych, którzy w określonym czasie będą mieli zamiar prowadzić opryski. Wówczas powiadomienie o występowaniu zagrożeń dla pszczół będą przekazywane do pszczelarzy za pomocą darmowych wiadomości tekstowych. Alert będzie sprofilowany geograficznie i czasowo w stosunku do umiejscowienia pasieki oraz prowadzenia oprysku.

- Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom branży pszczelarskiej, która musi działać w symbiozie z okolicznymi producentami rolnymi. Każdy zarejestrowany na portalu www.eRolnik.gov.pl hodowca pszczół będzie miał możliwość otrzymania alertów o planowanych w jego okolicy opryskach określonymi środkami ochrony roślin. Ta funkcjonalność będzie działała w oparciu o informacje przekazywane przez samych zainteresowanych. W interesie obu stron jest wspieranie się wzajemnie i niepowodowanie strat - mówił Michał Wiśniewski, zastępca dyrektora generalnego KOWR.

Powstanie portalu www.eRolnik.gov.pl ma przede wszystkim wpłynąć na rozwój e-usług dla sektora rolnego. dm

Źródło: www.kowr.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)