Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

KRIR – potrzebne są wytyczne dla rolników dotyczące zachorowań na koronawirusa!

Obrazek
Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się do ministra Ardanowskiego z prośbą o opracowanie wytycznych dla rolników w sytuacji zachorowania na koronawirusa. Obecne warunki finansowe dla chorych są absurdalne… 
Dorota Kolasińska11 marca 2020, 12:04
Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR spotkał się wczoraj z ministrem Ardanowskim w związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Prezes Szmulewicz zwrócił się do J.K. Ardanowskiego o pilne opracowanie wytycznych dla producentów rolnych w przypadku konieczności poddania się kwarantannie.

Sporządzenie takich procedur rozwieje wiele wątpliwości rolników, hodowców i pomoże odpowiednio przygotować się na wypadek wystąpienia koronawirusa – czytamy w komunikacie KRiR. Dla rolników najbardziej istotnymi zagadnieniami są sprawy związane z tym kto ma zająć się produkcją zwierzęcą, kto i jak odbierze mleko z gospodarstw objętych kwarantanną, czy i na jakie odszkodowanie rolnicy będą mogli liczyć

Zasiłki chorobowa od dawna nie są zbyt zadawalające dla rolników. W związku z tym prezes Szmulewicz zawnioskował o zmianę ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników w zakresie zasiłków chorobowych. 

Jak informuje KRiR obecnie zasiłek  ten  przysługuje  rolnikowi,  który wskutek choroby jest niezdolny do pracy nieprzerwanie przez co najmniej 30 dni, a za każdy dzień niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym rolnik lub jego rodzina otrzymuje 10 złotych. Komu na życie wystarczy 300 zł na miesiąc? 

oprac. dkol na podst. krir.pl Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)