StoryEditor

Krok po kroku: jak zdobyć certyfikat gospodarstwa ekologicznego?

Certyfikacja ekologiczna przyciąga coraz więcej klientów i buduje zaufanie do produktów żywnościowych. Jak przejść na gospodarstwo ekologiczne i ile to kosztuje? Jak długo potrwa? Jak zdobyć certyfikat gospodarstwa ekologicznego? Odpowiadamy krok po kroku.
17.05.2022., 16:05h

Produkcja ekologiczna stała się nie tylko zabiegiem marketingowym, ale prężnie rozwijającą się częścią rolnictwa. Żywność ekologiczna to coraz chętniej wybierana kategoria towarów. Żeby nie tylko nie brakowało ich na półkach, ale branża stale się rozwijała, gospodarstwa, chcące produkować żywność ekologiczną, muszą uzyskać certyfikat poświadczający, że gospodarstwo jest ekologiczne. Uzyskanie certyfikatu eko to nie jest łatwe zadanie i wymaga cierpliwości, ale podążając wyznaczoną ścieżką, procedura jest do przebycia. Krok po kroku wyjaśniamy: jak przejść na gospodarowanie ekologiczne.

Produkcja ekologiczna: po co to robimy?

Gospodarstwa ekologiczne to biznes, który ma wiele zadań, ale równie wiele możliwości. Jakie są główne cele produkcji ekologicznej:

  • przyczynianie się do ochrony środowiska i klimatu;
  • utrzymywanie długotrwałej żyzności gleby;
  • przyczynianie się do wysokiego poziomu różnorodności biologicznej;
  • znaczne przyczynianie się do utrzymania nietoksycznego środowiska;
  • przyczynianie się do wysokich norm dobrostanu zwierząt oraz – w szczególności – do zaspokajania potrzeb behawioralnych charakterystycznyc...
Pozostało 92% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. luty 2024 22:27