StoryEditor

„Liga Mistrzów Plonowania”: rekordy w plonie na interaktywnej mapie!

Emocje sięgnęły zenitu! Dobiega końca projekt działającej w sektorze dystrybucji środków ochrony roślin oraz doradztwa agronomicznego spółki PROCAM. W ramach rozgrywek prowadzona jest klasyfikacja najwyżej plonujących upraw w Polsce z rekordowymi zbiorami w klasie „Rekordu Województwa” oraz „Rekordu Polski”. Rywalizacja przebiega w czterech kategoriach: pszenica ozima, rzepak ozimy, kukurydza na kiszonkę oraz kukurydza na ziarno.
02.08.2022., 12:08h

Liga Mistrzów Plonowania, która wystartowała w 2022 roku  to – jak podkreślają jej organizatorzy – wspólny projekt doradców agronomicznych PROCAM oraz współpracujących z nimi rolników. Wraz z rozpoczęciem żniw uruchomiony został podgląd rozgrywek na żywo na stronie internetowej ligamistrzowplonowania.pl. Po każdym dokonanym pomiarze i ustanowieniu nowego rekordu zbiorów, zostaje on wprowadzony na interaktywną mapę.

Wsparcie na każdym etapie

Co ważne, agronomowie PROCAM są partnerami klientów na każdym etapie uprawy i dzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem, dobierając odpowiednie środki do produkcji rolnej do wyzwań, jakie stawia przed nimi natura.

Bardzo istotnym jest to, co wspiera cel działań w ramach ligi, czyli wymiana wiedzy i doświadczeń na temat skutecznych praktyk i postępu w rolnictwie, umożliwiając zarazem produkcję najlepszej jakościowo żywności – podkreśla dr inż. Dariusz Wyczling, dyrektor działu sprzedaży i agronomii PROCAM.

Liga Mistrzów Plonowania

Z czego korzystają uczestnicy projektu?

  • z najlepszego praktycznego doradztwa agronomicznego
  • z pełnej technologii uprawy i ochrony roślin
  • z szerokiej gamy środków ochrony roślin, nasion i nawozów
  • z bazy wiedzy Instytutu Praktycznej Agronomii PROCAM
  • z udziału w wojewódzkim oraz ogólnopolskim konkursie na największe plony roślin uprawnych z hektara.

Wyróżniani od lat

Choć Liga Mistrzów Plonowania została aktywowana w 2022 roku, to już od lat firma PROCAM wyróżnia gospodarstwa rolne i ich wysokie zbiory.

Imponujące wyniki klienci PROCAM odnotowywali już wcześniej, tak na odmianie Findus w 2019 roku czy odmianie Argument w 2020 roku, której wynik plonu z hektara wyniósł 12,567 t/ha i jest aktualnym rekordem Polski w plonie pszenicy ozimej z hektara – dodaje D. Wyczling.

Liga Mistrzów Plonowania

Lech Siejkowski
Autor Artykułu:Lech Siejkowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 00:41