StoryEditor

Zezwolenia w zakresie skupu i uprawy konopi włóknistych straciły ważność

Ważna informacja dla producentów i podmiotów skupiających konopie włókniste. Z dniem 31 grudnia 2022 r. zezwolenia zarówno w zakresie skupu, jak i na uprawę konopi włóknistych straciły ważność. Jakie warunki obowiązują od 1 stycznia 2023?
20.01.2023., 10:01h

Z dniem 31 grudnia 2022 roku zgodnie z ustawą z dnia 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw, zezwolenia w zakresie skupu konopi włóknistych wydane przez marszałka województwa oraz zezwolenia na uprawę konopi włóknistych, które wydawane jest przez wójta, straciły ważność.

Warunek prowadzenia działalności związanej z konopiami włóknistymi

W związku z tym z dniem 1 stycznia 2023 roku warunkiem prowadzenia działalności zarówno w zakresie uprawy lub skupu jest uzyskanie wpisu do rejestru konopi włóknistych, który prowadzony jest przez właściwego dyrektora oddziału KOWR, odpowiedniego do miejsca zamieszkania lub siedzibę podmiotu zamierzającego uprawiać, skupować konopie włókniste.

Wpis do rejestru konopi włóknistych jest jednorazowy. Z tego tytułu KOWR przypomina o obowiązku złożenia wniosku o zmianę wpisu w rejestrze, w przypadku zmiany danych, w terminie 14 dni od dnia, w którym ta zmiana danych nastąpiła.


Bernat Patrycja
Źródło: KOWR
Fot: Envato.Elements

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. czerwiec 2024 18:22