StoryEditor

Międzynarodowy Dzień Rolnika – Agritechnica 2023 z udziałem Polski

Agritechnica 2023 to wiodące na świecie targi maszyn rolniczych z udziałem Polski i Francji, podczas Międzynarodowego Dnia Rolników. Program poświęcony jest tematom istotnym dla rolnictwa, a także zaprezentowana zostanie cała gama maszyn rolniczych.
23.02.2023., 10:02h
Agritechnica to wiodące na świecie targi poświęcone między innymi maszynom rolniczym. Znane na całym świecie marki firm z branży zostaną zaprezentowane w Hanowerze w Niemczech. Agritechnica 2023 to również możliwość zapoznania się ze zróżnicowanym programem upraw, czy produkcji roślinnej.

We wtorek 14 listopada 2023 roku Polska oraz Francja, podczas całego dnia poświęconego na prezentacje omówią praktyczne doświadczenia, jako najlepsze praktyki dla rolnictwa – „Wyzwania techniczne i proponowane rozwiązania (DLG)". Podczas targów Agritechnica, odbędzie się Międzynarodowy Dzień Rolnika, w tym roku poświęcony Polsce i Francji.

Strategie dla międzynarodowego rolnictwa

Impreza rozpocznie się 14 listopada 2023 roku, równo o godzinie 9:00. Agritechnica to możliwość uczestniczenia w dyskusjach na temat strategii dla międzynarodowego rolnictwa.
- Międzynarodowy Dzień Rolnika jest idealną platformą dla praktyków i agrobiznesu do znalezienia specjalistycznych informacji na temat rozwiązań technicznych dostosowanych do konkretnej lokalizacji. Agritechnica ze swoim pełnym programem wystawienniczym i informacyjnym dla francuskich i polskich rolników, daje impuls do kluczowych wyzwań rolniczych stojących przed tymi dwoma narodami z bogatą tradycją rolniczą – od zmian klimatu po technologię nawadniania i cyfryzację - mówi Timo Zipf, kierownik projektu Agritechnica.

Pionierskie innowacje dla rolnictwa

Wstęp na tragi Agritechnica jest bezpłatny dla gości z Francji i Polski, podczas Międzynarodowego Dnia Rolnika, czyli 14 listopada 2023 roku.
Na ten moment swój udział potwierdziły aż 53 firmy z Polski oraz 82 z Francji. „Zielona produktywność” to temat przewodni targów Agritechnica i oznacza przede wszystkim jak nowe koncepcje, a także pionierskie innowacje zapewniające produktywność rolnictwa, jednocześnie chroniąc przyrodę i środowisko.
Celem Międzynarodowego Dnia Rolników, który po raz pierwszy odbył się w roku 2019, jest przedstawienie najlepszych praktyk rolniczych oraz pokazanie rozwiązań dla wyzwań, które stoją przed rolnikami w kluczowych regionach.


Bernat Patrycja
inf. pras.
fot. Agritechnica.com
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. maj 2024 06:05