StoryEditor

Minimalna odległość fermy od zabudowań mieszkalnych

01.04.2019., 09:04h
Projekt z dnia 28 marca 2019 r. o minimalnej odległości dla planowanego przedsięwzięcia sektora rolnictwa, którego funkcjonowanie może wiązać się z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej trafił do zaopiniowania. 

Ustawa określa między innymi minimalną odległość dla planowanego przedsięwzięcia sektora rolnictwa, którego funkcjonowanie może wiązać się z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej. Ustawa została przygotowana przez Ministerstwo Środowiska na potrzeby mieszkańców skarżących się na odór pobliskich ferm. 

Wielkość fermy

Projekt ustawy zakłada, że fermy muszą mieć spełnione wymogi dotyczące odległości od zabudowań mieszkalnych
  • jeżeli obsada budynku wynosi 210 DJP lub w liczbie mniejszej niż 210 DJP,
  • jeżeli w odległości do 210 m od tego przedsięwzięcia zlokalizowane jest inne przedsięwzięcie, stanowiące chów lub hodowlę zwierząt, lub planowane jest takie przedsięwzięcie, a łączna liczba DJP dla tych przedsięwzięć osiągnie wartość nie mniejszą niż 210 DJP.

Odległość fermy od zabudowań


Przepisy nie dotyczą jedynie zabudowań mieszkalnych, ale także użyteczności publicznej. W projek...
Pozostało 78% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 14:58