StoryEditor

Minister Henryk Kowalczyk: nabór wniosków na dopłaty do nawozów, a brak dowodu zakupu

Podczas konferencji Białymstoku nt. przyszłości polskiego rolnictwa zapytaliśmy Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa kiedy ruszy nabór wniosków o dopłaty do nawozów oraz co w sytuacji, gdy rolnik zgubił dowód zakupu. 
04.04.2022., 14:04h
Europejski Zielony Ład i Krajowy Plan Strategiczny na finiszu. Niebawem zasady ubiegania się o wsparcie w ramach nowej WPR ulegną zmianom. Czy kondycja polskich gospodarstw jest dobra wg. ministra Kowalczyka na tyle, aby rolnicy mogli w pełni wykorzystać fundusze? 

W Białymstoku na konferencji na temat Wspólnej Polityki Rolnej jedną z wymienionych przez ministra Henryka Kowalczyka form wsparcia, na które Komisja Europejska wyraziła zgodę są dopłaty do nawozów, które niebawem będą uruchomione. Nadal jest w związku z tą pomocą kilka niewiadomych, a do redakcji top agrar Polska płyną pytania czytelników o zasady i załączniki do wniosków. 

Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy braku dowodu zakupu nawozów, a więc paragonu lub faktury, a kolejne jest związane z formą dokumentu. Zapytaliśmy o szczegółowe informacje na ten temat ministra Kowalczyka. 

Zobacz wywiad poniżej i zasubskrybuj nasz kanał!

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 15:54