StoryEditor

MRiRW uspokaja urzędowych lekarzy weterynarii, co do wynagrodzeń, ale…

Ministerstwo rolnictwa przekonuje, że nie są obecnie prowadzone prace nad projektem rozporządzenia dotyczącego zasad wynagradzania osób wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii za wykonywanie czynności urzędowych. Ale zmiany będą. Konsultacje rozpoczną się w czwartym kwartale tego roku. 
24.06.2021., 09:06h
Komunikat wydany przez MRiRW to efekt listu otwartego podpisanego przez ponad 900 urzędowych lekarzy weterynarii. Wyrazili oni w nim swoje oburzenie, że w przesłanej do konsultacji społecznych ustawie o Inspekcji Weterynaryjnej znalazł się także projekt rozporządzenia zmieniający zasady ich wynagradzania, a w nim przejście na godzinowy system ich naliczania. Zdaniem urzędowych lekarzy weterynarii, a więc takich, którzy wykonują czynności w imieniu Inspekcji Weterynaryjnej, ale nie są w niej zatrudnieni, proponowane zmiany grożą zapaścią systemu. To mogłoby się odbić na wstrzymaniu prac w zakładach mięsnych, a w efekcie w zawirowaniach w dostarczaniu mięsa do sklepu i na eksport. 

Zmiany tak, ale jeszcze nie teraz 


W wydanym oświadczeniu resort rolnictwa uspokaja lekarzy wyznaczonych, że w najbliższym czasie żadne zmiany nie zostaną przeprowadzone. 
- Projekt, o którym mowa w przesłanym liście, został załączony wyłącznie jako roboczy dokument informacyjny związany z projektem ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej oraz niektórych innych ustaw, przedstawionego do uzgodnień i konsultacji publicznych. Sam projekt rozporządzenia, jako mat...
Pozostało 51% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 15:46