StoryEditor

Nieoficjalnie: Tzw. ustawa odorowa trafi do kosza!

Przygotowany przez resort środowiska i przedstawiony opinii publicznej projekt tzw. ustawy odorowej ma zostać wycofany - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Oficjalny komunikat Ministerstwa Środowiska w tej sprawie ma się pojawić jeszcze dziś.
15.05.2019., 11:05h
Przypomnijmy, że dwa dni temu w Sejmie odbyło się burzliwe spotkanie Zespołu ds. Debaty Publicznej , które z powodu ogromnego zainteresowania trzeba było w ostatniej chwili przenieść do większej sali. W spotkaniu udział wzięło ok. 100 przedstawicieli organizacji rolniczych reprezentujących wszystkie gałęzie produkcji rolniczej. Ich stanowisko było jednogłośne - projekt ustawy w takim kształcie nie może zostać przyjęty. 

Zobacz całą relację z tego posiedzenia!

Przeciwko projektowi tej ustawy byli także przedstawiciele związków branżowych hodowców bydła, świń, koni, drobiu, owiec i kóz, którzy napisali w tej sprawie pismo do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Zobacz list do ministra!

Największe kontrowersje w tym projekcie wzbudzało wprowadzenie minimalnej odległości od postawienia budynku inwentarskiego do budynków mieszkalnych.

Jeżeli nasza informacja się potwierdzi, to będzie to oznaczało, że Ministerstwo Środowiska wzięło sobie wszystkie uwagi  rolników do serca i postanowiło z tego projektu się wycofać. Czekamy na oficjalny komunikat i potwierdzenie tej informacji. Gdy tylko się pojawi, opublikujemy poniżej jego treść.
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 13:12