StoryEditor

Niewyjaśniona śmierć lidera partii. Kołodziejczak: kto odpowiada za śmierć A. Leppera?

Jak zaznacza wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak, tajemnicę śmierci Andrzeja Leppera należy wyjaśnić. Spotkał się w tej sprawie z Tomaszem Lepperem, synem byłego wicepremiera.
16.01.2024., 12:25h

Podczas spotkania z Tomasz Lepperem wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak zwrócił się z apelem do Prezydenta Andrzeja Dudy.

- Chce, żeby śmierć Andrzeja Leppera została wyjaśniona, bo konsekwencją działań polegających na niszczeniu Andrzeja Leppera i Samoobrony jest do dzisiaj niewyjaśniona śmierć lidera partii, która reprezentowała zwykłych ludzi. Wiele osób zapomina, o czym jest cała sprawa o, której jest mowa w mediach, że Prezydent stoi po stronie ludzi skazanych prawomocnymi wyrokami, a nie widzi ludzi, którzy zostali w tej sprawie skrzywdzeni. Apeluję do Prezydenta, by się ockną, odłożył grę partyjną i polityczną. Nie warto panie Prezydencie. Warto stanąć za ludźmi i zachować się jak człowiek. A dziś tego ludzkiego zachowania nie widzimy. Ale widzimy co oznacza zepsute prawo, które eksploduje po kilku latach. Żądamy wyrównania tych krzywd – mówił M. Kołodziejczak.

Kto jest odpowiedzialny za śmierć Leppera?

Po spotkaniu z Tomaszem Lepperem - synem Andrzeja Leppera, wiceminister M. Kołodziejczak napisał na portalu X, że jest oburzony słowami Prezydenta Andrzeja Dudy o krystaliczność M. Wąsika i M. Kamińskiego.

- Prezydent staje po stronie oprawców, a prawdziwe ofiary pozostawia bez pomocy. Kaminski i Wąsik są autorami krzywd rodziny Andrzeja Leppera i trzeba o tym głośno mówić. Dobre imię Andrzeja Leppera musi zostać przywrócone. Pan prezydent ze swoimi krystalicznym ludźmi powinien spojrzeć w oczy Tomasza Leppera, jego żony, ich szóstki dzieci i przyznać się, że są ludźmi, których M. Kaminski i M. Wąsik skrzywdzili – napisał M. Kołodziejczak.

Tomasz Lepper:  Dla mnie najważniejsze jest to, żeby ktoś się przyznał do błędu i przywrócił tacie dobre imię

- Dla mnie to jest śmieszne, co robi prezydent. Robi z nich (Kamińskiego i Wąsika) krystalicznych ludzi, a jednak oni zbezcześcili imię mojego taty. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby ktoś się przyznał do błędu i przywrócił tacie dobre imię - podkreślił cytowany przez portal Interia Tomasz Lepper.

 A. Lepper - o co został oskarżony?

W 2007 r. Andrzej Lepper pełnił funkcję wicepremiera i ministra rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Został wtedy oskarżony przez Centralne Biuro Antykorupcyjne o przyjęcie łapówki w zamian za pomoc w kupnie gruntów rolnych. Prowokacja przygotowana wtedy przez CBA doprowadziła jej szefów M. Kamińskiego i M. Wąsika na ławę oskarżonych. Bezwzględny wyrok w ich sprawie zapadł 20 grudnia a obaj posłowie stracili mandaty poselskie i trafili do więzienia. Wydarzenia sprzed 17 lat doprowadziły wtedy do rozpadu rządu PiS, LPR i Samoobrony i w konsekwencji do przedwczesnych wyborów parlamentarnych.

 

wk

Fot: X

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. kwiecień 2024 03:29