StoryEditor

Organizacje rolnicze przeciw projektowanej ustawie odorowej (FILM)

Przedstawiciele organizacji rolniczych jednogłośnie sprzeciwiają się dalszym pracom nad projektem tzw. ustawy odorowej. W opinii wielu z nich nowe przepisy utrudnią prowadzenie działalności rolnej na wsi i są niepotrzebne. 
23.07.2019., 12:07h
Rolnicy wpadli na innowacyjny pomysł "dialogu z władzą" i postanowili przystąpić do realizacji reportażu, w którym wyrażają swoje obawy związane z dalszymi planami prac nad ustawą. 

W wyniku konsultacji publicznych projektu, które rozpoczęły się w dniu 29 marca 2019 r. mimo, krótkiego 10 dniowego terminu konsultacji zgłoszono 86 opinii. Odbyło się także posiedzenie zespołu ds. debaty publicznej, które zgromadziło przeszło 150 przedstawicieli organizacji branżowych. 

Niestety mimo tak szerokiego sprzeciwu społecznego, licznych uwag ze strony branży mięsnej i hodowlanej, zgodnie z informacjami publikowanymi przez Rządowe Centrum Legislacji trwa dalsze procedowanie projektu.  Tymczasem wczoraj w nocy na kanale YouTube "Fundacji Polska Ziemia" pojawił się materiał zapowiadający produkcję. Występują w nim szefowie największych organizacji rolniczych w Polsce, oraz minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. 

– Cieszymy się z kroków, które podjęło Ministerstwo Środowiska w celu usprawnienia procesów inwestycyjnych w Polsce, ale zwracamy też uwagę na inne aspekty – między innymi wielką potrzebę rozmowy rolników z politykami – w kwestii tak zwan...
Pozostało 26% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. czerwiec 2024 20:43