StoryEditor

Oszustwo na ciągnik rolniczy. Uwaga na zakupy w Internecie!

Oszustwa w Internecie to niestety coraz częstsza praktyka. Prawie 50 tysięcy złotych stracił na przekręcie 21-latek z powiatu kolneńskiego, który chciał zakupić ciągnik rolniczy wystawiony na sprzedaż w jednym z portali internetowych. 
29.08.2023., 11:08h
Do policjantów z powiatu kolneńskiego, zgłosił się 21-latek, który zawiadomił o oszustwie podczas zakupu ciągnika rolniczego.

Mężczyzna chciał kupić ciągnik rolniczy wystawiony na jednym z portali społecznościowych po atrakcyjnej cenie. Sprzedający, aby wydawać się bardziej przekonujący i autentyczny wysłał nawet zdjęcie danych z paszportu. 21-latek korespondował nawet ze swoim członkiem rodziny, który na co dzień mieszka we Francji, a ten potwierdził, że firma rzeczywiście istnieje.

Na poczet transakcji mieszkaniec powiatu kolneńskiego przelał zaliczkę w wysokości ponad 4 tys. euro. Następnie otrzymał wiadomość, że musi wpłacić pozostałą część pieniędzy, albo traktor do niego nie trafi.

Mężczyzna zapewne wystraszony, że straci wpłacone wcześniej pieniądze, przelał pozostałą kwotę w wysokości blisko 7 tys. euro.

Po przelaniu całej kwoty, w ciągu czterech dni miał nastąpić transport ciągnika do Polski, niestety w tym momencie kontakt ze sprzedającym się urwał i do chwili obecnej 21-latek nie otrzymał ani sprzętu, ani zwrotu pieniędzy.

Bernat Patrycja
na podst. KPP Kolno
Fot: envato.elements
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. luty 2024 22:09