Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Podatek cukrowy zostanie przełożony na 2021 z powodu koronawirusa!

Obrazek
– Pracujemy nad ustawą osłonową. Pokażemy ją w przyszłym tygodniu. Planujemy jej wejście w życie od 1 kwietnia tego roku – powiedziała w programie „Gość Radia Zet” Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju. Spowoduje to przesuniecie wprowadzenie podatku od cukru w napojach oraz JPK_VAT.
Dorota Kolasińska12 marca 2020, 13:35
Emilewicz podkreśliła, że nowa regulacja oprze się na trzech filarach: odroczeniu spłat należności dla przedsiębiorców (PIT, CIT i VAT); poprawę płynności przedsiębiorstw; utrzymanie pracowników na rynku pracy.

Podkreśliła również, że nowa ustawa osłonowa będzie zakładała zwiększenie limitu pomocy de minimis dla przedsiębiorców z 200 tys. euro do 500 tys. euro. Zwiększone będzie również zabezpieczenie kredytu przez BGK z 60 do 80 proc.
Ponadto przedsiębiorcy będą mogli liczyć na wsparcie z Funduszu Świadczeń Gwarantowanych oraz z Funduszu Pracy. Będą mogli skorzystać z niego przedsiębiorcy, którzy odnotowały spadek zysków o 15 proc. od stycznia tego roku. Pieniądze mają być przeznaczone na zobowiązana względem pracowników.

– Zaproponujemy obowiązywanie nowej ustawy do końca roku ze skutkami jej obowiązującymi na kolejne dwa lata – powiedziała Minister Rozwoju.
Emilewicz podkreśliła także, że nowa regulacja spowoduje przesunięcie wprowadzenia nowych opłat. Na 1 lipca przesunięto wejście w życie JPK_VAT, natomiast podatek od cukru w napojach zostaje odłożony na początek przyszłego roku.

– Ustawa osłonowa zacznie obowiązywać najprawdopodobniej 1 kwietnia  – podkreśliła Jadwiga Emilewicz.
Minister podkreśliła również, że na razie nie ma w planach zamykania sklepów i restauracji.

– W tej chwili najważniejsze było zamknięcie szkół. Chodziło o zaprzestanie przemieszczania się ok. 6 mln pracowników. To pierwszy radykalny krok. Póki co nie ma potrzeby zamykania placówek handlowych i restauracji – powiedziała w programie „Gość Radia Zet” Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)