Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Polski Związek Rolny – AgroUnia tworzy nowe szeregi

Obrazek

 

 

 

AgroUnia poinformowała dzisiaj, że utworzyła nowy związek rolniczy - Polski Związek Rolny. Jak podkreśla organizacja sytuacja w rolnictwie tego wymagała. Kto będzie nią zarządzał?

Dorota Kolasińska1 października 2022, 10:55

AgroUnia utworzyła już partię polityczną, teraz powstał Polski Związek Rolny. Rolnicy za wszelką cenę starają się zrobić porządek w rolnictwie, tym bardziej, że sytuacja wielu gospodarstw się pogarsza w obecnym kryzysie gospodarczym, ciągnąc na dół coraz mniej dochodowe branże.

- Jednym z celów AGROunii było powołanie do życia ogólnopolskiego związku zawodowego rolników. To już jakiś czas temu się udało i na związkowej mapie Polski mamy Polski Związek Rolny – informuje AgroUnia. Wczoraj w woj. mazowieckim w Sochaczewie odbył się pierwszy zjazd delegatów, podczas którego wybrano władze i ustalono cele oraz priorytety.  

- Dziś wszyscy razem widzimy, że ilość rolniczych problemów jest wręcz przytłaczająca. Polityczny bełkot, który słyszymy z sejmu nie rozwiąże naszych bolączek. Jeśli nie zrobimy tego sami to nie zrobi tego nikt. Można powiedzieć, że domino podwyżek cen żywności ma swój początek w potężnych zaniedbaniach rządzących właśnie na polskiej wsi. My o tym mówiliśmy już dawno jednak władza wiedziała „lepiej” – komentuje sytuację w rolnictwie AgroUnia. Jak podaje organizacja celem nowego związku rolniczego będzie obrona rodzinnych gospodarstw, które produkują żywność.

Polski Związek Rolny – zarząd

Podczas zjazdu delegatów wybrano 5 osobowy zarząd. Zaskoczenia nie będzie, bo w zarządzie zasiądą koordynatorzy AgroUnii, znani z zaangażowania w rolnicze interesy w poszczególnych regionach Polski.

Michał Kołodziejczak - prezes

Filip Pawli K

Andrzej Waszczuk

Michał Koszarek

Piotr Łuczak

Oprac. dkol na podst. FB AgroUnii

Fot. AgroUniaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)