Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Poseł Sachajko kontra Izby Rolnicze

15.04.2018

Drukuj

Poseł Sachajko kontra Izby Rolnicze

Artykuł dostępny

W marcu tego roku do wszystkich gmin w kraju trafiło pismo przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa z apelem o czasowe wstrzymanie przekazywania pieniędzy na samorząd rolniczy.

r e k l a m aIzby Rolnicze pobierają 2% podatku rolnego od każdego rolnika. Dysponują ogromną gotówką, ale nie robią tego, co powinny robić. Polski rolnik zasługuje na to, aby go godnie reprezentować. Izby Rolnicze od lat tego nie robią – napisał Jarosław Sachajko.

Zdaniem posłów PiS pismo było kuriozalne, gdyż wzywało do łamania prawa.

Polecany artykuł

Susza w Polsce – minister nakazał wojewodom powoływanie komisji!– Pismo to wywołało wiele kontrowersji, pytań. Do mojego biura poselskiego dzwoniło wielu wójtów i pytało, co mają z tym zrobić. To jest nawoływanie do łamania prawa – grzmiał z mównicy sejmowej poseł Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości. Ale z wyjaśnień przekazanych przez resort rolnictwa wynika, że apel nie odniósł jednak większego skutku. Od razu zaczęło działać bowiem ministerstwo rolnictwa, które przypomniało gminom o obowiązującym prawie.

– Z niedowierzaniem przyjęliśmy pismo z dnia 7 marca. Zareagowaliśmy natychmiast, bez zbędnej zwłoki, pisząc, odpowiadając, informując izby rolnicze o zaistniałej sytuacji, przede wszystkim informując samorządy gmin o zaistniałym fakcie i możliwych konsekwencjach, jeśli nie będzie przestrzegane prawo – mówił wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki.

Resort rolnictwa zwrócił się do wszystkich przewodniczących rad gmin i wójtów z informacją, że zgodnie z obowiązującym prawem środki na samorząd rolniczy muszą być nadal przekazywane w terminie. 

– Myślę, że nie ma żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o realizację wypłat i dalszą realizację przepisów ustawy z tego wynikających – podsumował wiceminister Zarudzki.
wk

Fot. Janusz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii