Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Pożar kurnika w sylwestrową noc [FOTO]

Obrazek
W sylwestrową noc chwilę przed 2 w nocy w miejscowości Wieprzyce koło Gorzowa Wielkopolskiego doszło do wielkiego pożaru kurnika.  Bardzo możliwe, że jego powodem było zaprószenie spowodowane wybuchem fajerwerków.
Aleksandra Galus2 stycznia 2020, 15:53
Najprawdopodobniej przez iskrę pochodzącą od fajerwerku doszło do wielkiego pożaru budynku inwentarskiego we wsi Wieprzyce (województwo wielkopolskie). Przez znajdującą się w kurniku słomę, ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, z tego względu akcja gaśnicza była trudna. Chwilę od pojawienia się ognia cały budynek płonął. W trakcie pożaru zawalił się także jego dach.

– Duże podziękowania dla operatorów maszyn rolniczych, bez ich pomocy ciężko było by skończyć działania dziś – piszą strażacy z OSP Bogdaniec. Z ich relacji wynika, że pożar dogaszono 1 stycznia dopiero po południu - po ponad aż 12 godzinach walki. Akcja gaśnicza byłaby jeszcze dłuższa, gdyby nie rolnicy mieszkający w okolicy, którzy za pomocą maszyn rolniczych, pomagali strażakom w działaniach.

Na miejscu pożaru intensywnie działały zastępy PSP z Gorzowa oraz OSP z Bogdańca, Lubczyna oraz Lubna.

ag, info i fot. OSP Bogdaniec
Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)