StoryEditor

Poznań ma nowych dyrektorów ANR i ARR

Na spotkaniu z rolnikami w Piekarach k. Gniezna, można było się spotkać z nowymi dyrektorami ARR i ANR w Poznaniu.
17.02.2016., 11:02h

Wojciech Perczak jest nowym dyrektorem ANR w Poznaniu. Zastąpił Tomasza Dutkiewicza, który pozostał jego zastępcą. Perczak pochodzi z Gostynia, ukończył Politechnikę Poznańską. Dalsza jego praca związana była z Zieloną Górą. Był pracownikiem naukowym na tamtejszym uniwersytecie, później w urzędzie wojewódzkim. Pełnił też funkcję kierownika ARiMR, był także wojewodą lubuskim (2006-2007). Bezskutecznie startował z rekomendacji PiS do Europarlamentu i do sejmiku lubuskiego.

Na spotkaniu z rolnikami w Piekarach k. Gniezna Perczak przedstawił się i głos ws. tematów związanych z ziemią rolną przekazał swojemu zastępcy, Tomaszowi Dutkiewiczowi.
Dutkiewicz powiedział m.in., że obecnie można mówić jedynie o dzierżawie gruntów z ANR. Z dotychczasowych zapisów przyjętych przez centralę ANR, dopuszczonych było siedem wag kryteriów, z czego cztery były obligatoryjne (w tym cena max 10% oraz po 30%: wielkość, odległość od gospodarstwa, nabycie/dzierżawa gruntów z ANR). Wielkopolska pozostawiła tylko cztery kryteria obligatoryjne i to podejście pokazuje, że było słuszne.

Bogdan Fleming jest nowym dyrektorem ARR w Poznaniu. Zastąpił Andrzeja Bobrowskiego. Fleming pochodzi z Wągrowca, prowadzi gospodarstwo rolne w Mieścisku o specjalizacji trzody chlewnej i bydła opasowego. Od 1996 r. związany z samorządem rolnym, był m.in. członkiem zarządu Wielkopolskiej IR, a w poprzedniej i obecnej  kadencji jest wiceprezesem WIR.

Fot. Łuczak

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 10:10