StoryEditor

Pracownicy inspekcji Weterynaryjnej dostaną podwyżki

Od 1 sierpnia br. wchodzą w życie podwyżki dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej – poinformowało ministerstw rolnictwa. Związki zawodowe zwracają jednak uwagę, że obietnice były inne i na najbliższą środę zapowiadają kolejne blokady dróg.
17.06.2019., 17:06h
Piątkowe blokady dróg przyniosły bardzo szybki efekt. Jeszcze podczas ich trwania w trybie pilnym zebrała się sejmowa komisja finansów publicznych i przegłosowała przesunięcie pieniędzy z rezerwy budżetowej nr. 12 na podwyżki. Dzisiaj w ministerstwie rolnictwa przedstawiona szczegóły plany poprawy sytuacji Inspekcji.

20 mln zł w 2019 r.


I tak w tym roku na podwyżki przeznaczonych zostanie 20 mln zł, a od przyszłego będzie to 48 mln zł.

- Uważam, że ci pracownicy zasługują na lepsze stawki za swoją pracę dlatego wystąpiłem o dokonanie przesunięć w budżecie ministerstwa rolnictwa, ale ze skutkami przechodzącymi na następny rok budżetowy, które to już musi zapewnić ministerstwo finansów - tłumaczył minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

W praktyce oznacza to podwyżki rzędu 630 zł brutto na każdego pracownika Inspekcji Weterynaryjnej. Zdaniem Głównego Lekarza Weterynarii to ogromny sukces.

- Nie było w mojej 32-letniej karierze takiego ministra, który by tak dbał o sprawy dotyczące kadr i wynagrodzeń w Inspekcji - powiedział Bogdan Konopka, który jednocześnie zapewnił, że na potrzeby eksportu do Stanów Zjednoczonych znalazły się p...
Pozostało 72% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 04:13