StoryEditor

Protest Rolników Bielany Wrocławskie: ”Te ciągniki to nasze wozy bojowe, a my jesteśmy wojskiem!” [VIDEO]

20 lutego ponownie miały miejsce Protesty Rolników w całej Polsce m.in. również na Wrocławskich Bielanach. Rolnicy wykazują się pełną mobilizacją i walczą o swoje prawa. Do protestów dołączyli również myśliwi „jedziemy na tym samym wózku”.
21.02.2024., 14:44h

- Jest pełna mobilizacja rolników z wszystkich gmin wokół Wrocławia. Mamy pełne poparcie myśliwych, dzisiaj była tutaj setka myśliwych, którzy nas wspierają. Jedziemy na tym samym wózku. Jesteśmy uzależnieni od nich, a oni od nas – mówił Artur Janecki rolnik z gminy Kobierzyce.

Zobacz także: PROTEST ROLNIKÓW (20.02): ciągniki blokują drogi krajowe, ekspresowe, autostrady i granice Polski w ponad 200 miejscach [RELACJA!]

Te ciągniki to są nasze wozy bojowe, a my jesteśmy wojskiem!

- Protest jest przeciwko Zielonemu Ładu, przeciwko otwarciu granic. Te ciągniki to są nasze wozy bojowe, a my jesteśmy wojskiem! Nie popuścimy, jeżeli rząd nie będzie z nami rozmawiał, to te ciągniki rozjadą cały rząd. Gdzie jest premier naszego rządu? Wypuszcza wiceministra i ministra, którzy nie mają nic do powiedzenia. Grają na czas – dodaje.

Jeżeli nie będzie reakcji rządzących, ruszamy na Warszawę, ruszamy na granicę!

- Domagamy się wystąpienia prezesa rady ministrów! Nie ma go dzisiaj! Jeżeli go nie ma, to my do niego pojedziemy i zmusimy go do rozmowy z nami. Nastroje są bardzo bojowe. Jesteśmy nastawieni i zdeterminowani. Nie odpuścimy. Ceny drastycznie spadają, towar złej jakości wjeżdża do Polski, do Unii wjeżdża. Rolnicy i mieszkańcy z tego, co słyszymy, nie chcą tego jeść. To jest towar wyhodowany na pestycydach, które są u nas zakazane od 20 lat. Nie chcemy, żeby nasze dzieci, wnuki to jadły. W naszych rękach jest wiele. Jeżeli nie będzie reakcji rządzących, ruszamy na Warszawę, ruszamy na granicę!– mówi Artur Janecki. 

Film i montaż: Maciej Siwiński

Tekst: Bernat Patrycja

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 08:34