StoryEditor

Timac Agro dla producentów drobiu i hodowców bydła. Co się działo podczas forum?

Dla producentów drobiu i hodowców bydła – klientów Timac Agro Polska, 12 lutego odbyło się spotkanie w Hotelu Czarny Staw w Aleksandrowie Łódzkim. Była to niezwykła okazja do poruszenia tematów związanych z produkcją zwierzęcą, a także do przyjrzenia się nowościom, które firma ma zamiar wprowadzić na rynek w najbliższym czasie.
21.02.2024., 13:15h

Spotkanie organizowane przez Timac Agro dla producentów drobiu i hodowców bydła podzielone było na trzy panele:

  • panel główny, na którym odbyła się prelekcja prof. Roberta Kupczyńskiego z Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zatytułowana: „Dobrostan i zrównoważenie – jak wpływają na zdrowie, wydajność i opłacalność produkcji zwierzęcej.” Przedstawione zostały praktyki prowadzące do podniesienia statusu zdrowotnego zwierząt, a co za tym idzie wpływu na ekonomiczny wynik gospodarstwa.
  • na panelu dla producentów drobiu, odbyły się dwie prelekcje. Na temat kokcydiozy u drobiu opowiedział Sebastian Janiszewski z firmy Avica – konsultacje zootechniczne, natomiast o znaczeniu wpływu mykotoksyn na produkcję prezentacje przeprowadził dr Marcin Hejdysz z Katedry Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
  • prof. Zygmunt Kowalski z Katedry Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na panelu dla hodowców bydła mówił o zagrożeniach wynikających z występowania mykotoksyn w paszach i ich wpływie na całokształt produkcji. Natomiast Martyna Frątczak, Lekarz weterynarii, doktoryzująca się na Poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym opowiedziała o problematyce pasożytów wewnętrznych u bydła i stratach produkcyjnych przez nie powodowanych.

Oferta produktowa Timac Agro

Podczas spotkania klienci Timac Agro mieli również możliwość zapoznania się z ofertą firmy na 2024 rok.

  • Produkt należący do grupy produktów CETEIA – odpowiedzialnych za podniesienie odporności u zwierząt. Ceteia Detox L, uzupełni ofertę firmy dla takich grup zwierząt jak bydło, świnie i drób.

- Na panelach specjalistycznych zostało przedstawione jego działanie zarówno dla drobiu, jak i bydła. Produkt wpływa na poprawę działania wątroby w warunkach cyklu produkcyjnego. Dzięki zawartości faktorów lipotropowych takich jak betaina, metionina i cholina wpływa na odciążenie wątroby, zmniejsza ryzyko jej stłuszczenia oraz działa ochronnie na hepatocyty. Jego płynna forma ułatwia podanie zarówno w linii pojenia, jak i w paszy – czytamy w informacji.

image

forum_zootechniczne_2024

FOTO: forum zootechniczne 2024
  • Druga nowość to kompleks Protect In, który jeszcze w pierwszej połowie roku pojawi się w sprzedaży m.in. w produkcie Spadea Fix’N.

- Kompleks ten oparty na roślinnych molekułach wpływa na obniżenie presji pasożytów wewnętrznych u dorosłego bydła: nicieni, przywr, a także kokcydiów i kryptosporydiów u cieląt. Powstanie tego kompleksu jest owocem wieloletniej pracy i badań zespołu centrum badawczego Grupy Roullier, dzięki czemu cechuje się skutecznością, a jego podanie w formie lizawki mineralnej pozwala na uzyskanie długiego i ciągłego czasu działania pozwalając na kontrolowanie tego ważnego problemu. Wpisuje się to w zrównoważone prowadzenie gospodarstwa i ograniczenie stosowania antybiotyków – dodano w informacji.

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 12:08