Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

PZŁ zarządza kontrolę kół łowieckich!

Obrazek

top agrar Polska jako pierwszy dotarł do dokumentów PZŁ, zarządzających kontrole w wyznaczonych kołach łowieckich, zadzierających z rolnikami podczas szacowania szkód.

dr Piotr Łuczak15 marca 2017, 09:42

Są pierwsze konkretne efekty skarg samorządu rolnego na koła łowieckie. W ubiegłym tygodniu „top agrar Polska” jako jedyny z mediów uczestniczył na posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych w Parzniewie. Podjęte tam wnioski przekazane były do zarządu Polskiego Związku Łowieckiego. I o dziwo, wywołały błyskawiczną reakcję!

Dr Lech Bloch wysłał pismo do myśliwych

Szef PZŁ, dr Lech Bloch, wysłał do łowczego okręgowego w Warszawie prośbę, by uczulić tych myśliwych z Warszawy, którzy swe obwody mają w innych częściach kraju, by szanowali rolników i stawiali się do szacowania, tudzież na spotkania z rolnikami. W piśmie dr Blocha powtarzają się tezy, które padły na spotkaniu KRIR, że „Kołom z Warszawy zarzucany jest brak szacunku w stosunku do właścicieli upraw rolnych. Procesowi szacowania często towarzyszy arogancja członków kół. Zdarzają się przypadki nietrzeźwych myśliwych…”.

Dr Bloch zarządził też kontrolę w kołach, które wskazali przedstawiciele samorządu rolnego. Poniżej kopie pism z zarządu PZŁ do kół.

Pobierz pliki z kopią pisma z PZŁ

Pismo PZŁ do łowczego okręgowego w Warszawie.

Pismo PZŁ do łowczych okręgowych.

Szerzej o tym, jak nie dać się kołom łowieckim – czytaj w kwietniowym top agrar Polska.


Fot. ŁuczakPicture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)