StoryEditor

PZŁ zarządza kontrolę kół łowieckich!

top agrar Polska jako pierwszy dotarł do dokumentów PZŁ, zarządzających kontrole w wyznaczonych kołach łowieckich, zadzierających z rolnikami podczas szacowania szkód.
15.03.2017., 09:03h

Są pierwsze konkretne efekty skarg samorządu rolnego na koła łowieckie. W ubiegłym tygodniu „top agrar Polska” jako jedyny z mediów uczestniczył na posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych w Parzniewie. Podjęte tam wnioski przekazane były do zarządu Polskiego Związku Łowieckiego. I o dziwo, wywołały błyskawiczną reakcję!

Dr Lech Bloch wysłał pismo do myśliwych

Szef PZŁ, dr Lech Bloch, wysłał do łowczego okręgowego w Warszawie prośbę, by uczulić tych myśliwych z Warszawy, którzy swe obwody mają w innych częściach kraju, by szanowali rolników i stawiali się do szacowania, tudzież na spotkania z rolnikami. W piśmie dr Blocha powtarzają się tezy, które padły na spotkaniu KRIR, że „Kołom z Warszawy zarzucany jest brak szacunku w stosunku do właścicieli upraw rolnych. Procesowi szacowania często towarzyszy arogancja członków kół. Zdarzają się przypadki nietrzeźwych myśliwych…”.

Dr Bloch zarządził też kontrolę w kołach, które wskazali przedstawiciele samorządu rolnego. Poniżej kopie pism z zarządu PZŁ do kół.

Pobierz pliki z kopią pisma z PZŁ

Pismo PZŁ do łowczego okręgowego w Warszawie.

Pismo PZŁ do...

Pozostało 18% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 20:07