StoryEditor

Rozwój usług rolniczych – wiceminister Bartosik zachęca do składania wniosków

Do 15 lutego można składać wnioski na dofinansowanie rozwoju usług rolniczych. W Sejmie poznaliśmy szczegóły tego działania pomocowego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 
21.01.2021., 17:01h
Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu posłowie Prawa i Sprawiedliwości zadali ministerstwu rolnictwa pytania dotyczące wnioskowania o przyznanie pomocy w ramach operacji "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 r.

– Wspieranie rozwoju usług rolniczych na terenach wiejskich to ważna sprawa dla rządu Prawa i Sprawiedliwości – zagaił poseł  Mariusz Trepka poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniał, że termin składania wniosków na program "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" został przesunięty na 15 lutego a ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które już świadczą usługi dla rolników. Wysokość dofinansowania to maksymalnie 0,5 mln zł. 

Szczegóły programu przedstawił wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, który poinformował, że program został już uruchomiony a wnioski można składać w ARiMR. Wnioski wraz z dołączoną dokumentacją taką jak biznes plany czy oświadczenia składa się w oddziale regionalnym Agencji. Dokumenty mogą być w formie elektronicznej. W jednym roku można złożyć jeden wniosek o przyznanie pomocy. Formularze wniosków i innych dokumentów są dostępne na stronach ARiMR. O pomoc mogą się starać osoby fizyczne oraz prawne lub jednostki nie posiadające osobowości prawnej, które jako mikro albo małe przedsiębiorstwa wykonują działalność gospodarczą związaną z usługami. Wysokość dofinansowania to 0,5 mln zł ( 50% kosztów refundacji). 

- Przedsiębiorca, który wykonuje usługi na rzecz innych rolników może z tych środków skorzystać. Zapraszamy. Wszyscy, którzy złożą wniosek i spełnią warunki otrzymają wsparcie – podsumował wiceminister Ryszard Bartosik. 
wk
Fot. MRiRW
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 04:10