Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Koronawirus: Rząd uruchamia pomoc żywnościową dla osób poddanych kwarantannie!

Obrazek

W związku z epidemią koronowirusa i kwarantanną obejmującą coraz większą liczbę osób rząd rozszerza program pomocy żywnościowej. Paczki z żywnością trafią do najbardziej potrzebujących, w tym osób samotnych i starszych.

16 marca 2020, 09:51
Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował o rozszerzeniu programu pomocy żywnościowej dedykowanego najuboższym o osoby poddane kwarantannie - w związku z sytuacją spowodowaną epidemią koronowirusa i koniecznością przebywania przez wiele dni na kwarantannie pod obserwacją wielu ludzi uruchamiamy program pomocy żywnościowej - zadeklarował Minister.

Paczki z żywnością mają trafić do osób, które nie są w stanie same zapewnić sobie żywności - do osób chorych, starszych, ludzi którzy nie mają w pobliżu krewnych.

Dzielenie się polską żywnością na podstawie sprawdzonego programu

MRiRW będzie bazowało na programie, który sprawdzał się dobrze przez wiele lat jako program pomocy dla ludzi najuboższych. Rocznie korzystało z niego ponad milion podopiecznych.

Podstawą działania programu pomocy żywnościowej będzie informacja o osobach skierowanych na kwarantannę.
- Informacja o tych osobach trafi do ośrodka pomocy społecznej gminy w której te osoby będą przebywały. Ośrodek pomocy społecznej zadecyduje czy ta bezpośrednia pomoc żywnościowa tym osobom jest niezbędna i poinformuje wyspecjalizowane od wielu lat instytucje takie jak: Caritas, Polski Czerwony Krzyż, Federacja Banków Żywności, Polski Komitet Pomocy Społecznej - zapowiedział Ardanowski.

Wspomniane instytucje mają zapewnić dostarczenie potrzebującym odpowiedniej liczby paczek z żywnością z zasobów państwowych.

- My, Polscy rolnicy, Państwo Polskie, w takiej sytuacji kryzysowej, chce tą znakomitą polską żywnością podzielić się również z tymi, którzy nie z własnej przecież winy znaleźli się w trudnej sytuacji i wszyscy musimy im pomóc - dodał na koniec Minister Rolnictwa.


Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy