Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Sejm: Posłowie zajmą się nieprawidłowościami w spółce Eskimos i spółdzielni Bielmlek

W najbliższy czwartek na żądanie opozycji ministerstwo rolnictwa ma przedstawić  informację na temat nieprawidłowości w spółkach Eskimos i Bielmlek. W odpowiedzi na zaproszenie resort rolnictwa pyta …o jakie nieprawidłowości chodzi.

wk12 lutego 2020, 05:00

Aby zwołać posiedzenie sejmowej komisji rolnictwa opozycja wykorzystała art. 152 ust. 2 regulaminu Sejmu, który mówi, że przewodniczący musi to zrobić na pisemny wniosek co najmniej jednej trzeciej ogólnej liczby członków komisji. Sprawa jest kontrowersyjna, bo dotyczy nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółek Eskimos i Bielmlek.

Pierwsza z nich dokonała w zeszłym roku tzw. skupu interwencyjnego jabłek, który miał przyczynić się do stabilizacji sytuacji rynkowej.

Efekt tych działań jest taki, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zajął właśnie sprzęt i produkty firmy Eskimos, gdyż ta nie zapłaciła ogromnego kredytu. W odpowiedzi spółka wystawiła do KOWR faktury na łączną kwotę brutto 137 mln zł.

O sytuacji w spółdzielni mleczarskiej Bielmlek, którą kieruje były senator PiS i wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk, Top Agrar informował już wielokrotnie.

Opozycja twierdzi, że KOWR utopił w spółce 30 mln zł i żąda wyjaśnień

Tymczasem ministerstwo rolnictwa w odpowiedzi na zaproszenie do wzięcia udziału w sejmowej komisji rolnictwa odpowiedziało, że prosi o doprecyzowanie …o jakie nieprawidłowości chodzi.

Zobacz całe pismo!

Początek posiedzenie w najbliższy czwartek o godzinie 9.30. wk


Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ