StoryEditor

Sejmowa komisja rolnictwa ma nowego przewodniczącego. Leszek Galemba zajął miejsce Roberta Telusa

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Galemba (na zdjęciu pierwszy z lewej) został nowym przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zastąpił na tej funkcji Roberta Telusa, który tydzień temu został ministrem rolnictwa.
14.04.2023., 18:04h

Dzisiejsze posiedzenie sejmowej komisji rolnictwa otworzył wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Przypominam, że dotychczasowy przewodniczący Robert Telus został powołany na urząd ministra rolnictwa, co oznacza, że jego członkostwo w komisji wygasło – powiedział R. Terlecki.

Posłowie opozycji zwrócili uwagę, że informację o posiedzeniu komisji otrzymali kilkanaście minut przed jej rozpoczęciem.

– Panie Marszałku prosiłbym jeszcze o chwilę zaczekanie z głosowaniem , bo to jest tak, krótki czas, ze posłowie żeby z budynku do budynku przemieścić się potrzebują czas – mówił Stefan Krajewski z PSL.

– Przychylam się do tego wniosku. Otrzymaliśmy informację o posiedzeniu komisji i tak ważniej decyzji jaką mamy podejmować o godzinie 14.44, że o 15.00 jest wybór Prezydium. Przyznam, że dużo już w tym Sejmie widziałam, mimo, że jestem tylko jedną kadencję – dodała Małgorzata Tracz z Koalicji Obywatelskiej. - I jeszcze nie jedno pani zobaczy – odpowiedział wicemarszałek R. Terlecki, który zarządził zgłaszanie kandydatów.

Zgłoszono tylko jednego kandydata posła Leszka Galembę, dotychczasowego wiceprzewodniczącego komisji rolnictwa. Za jego kandydaturą zagłosowało 17 posłów, przeciw 1, a 4 posłów się wstrzymało.

– Stwierdzam, że pan Leszek Galemba został wybrany na funkcję przewodniczącego komisji rolnictwa – ogłosił wicemarszałek R. Terlecki.

Leszek Galemba jest drugą kadencję posłem z Wielkopolski. Ukończył Zespół Szkół Zawodowych, Mechanika Maszyn w 1984 r. Jest właścicielem gospodarstwa rolno-hodowlanego o powierzchni 256 ha. 

Następnie komisja rolnictwa zdecydowała, że nowym wiceprzewodniczącym będzie posłanka Teresa Pamuła z PiS. Za jej kandydaturą zagłosowało 15 osób, przeciw 2, a wstrzymało się 5.

wk

Fot. Leszek Galemba/Facebook
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 14:48