Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Spis Rolny: GUS przywraca wywiady bezpośrednie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, GUS przywrócił możliwość bezpośredniego przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w gospodarstwie.

Kamila Szałaj12 października 2020, 10:37
Okazuje się, że nie wszyscy rolnicy chcą lub mają możliwość dokonać spisu rolnego przez internet. Dlatego GUS zdecydował, że częściowo przywróci wywiady bezpośrednie.

Od 10 października przywrócono możliwość przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Warunkiem jest oczywiście zachowanie standardowych zaleceń sanitarnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

- O metodzie przeprowadzenia wywiadu (przez telefon lub bezpośrednio u respondenta) decyduje każdorazowo Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego w porozumieniu z rachmistrzem spisowym – informuje GUS. 

Rachmistrzowie, którzy udadzą się do gospodarstwa, muszą bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa podczas pracy z respondentami.

Identyczne zasady bezpieczeństwa musi również zachować użytkownik gospodarstwa rolnego, który zgodzi się na wywiad bezpośredni.

Gminy już zaczęły informować swoich mieszkańców o przywróceniu wywiadów bezpośrednich.


W gospodarstwach, w których rolnicy lub ich rodzina są objęci kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony wyłącznie przez telefon.


Przypomnijmy, że Powszechny Spis Rolny trwa od 1 września do 30 listopada. Udział w badaniu jest obowiązkowy.

ksz, na podst. GUS


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)