StoryEditor

Takie rzeczy tylko w Rosji. Ponad milion hektarów w rękach dwóch braci

Aktualny ranking Forbesa przedstawia największych właścicieli ziemi rolnej w Rosji.  Jak myślicie, kto dysponuje największym areałem?
14.05.2021., 17:05h
Do absolutnie największych właścicieli ziemskich należy korporacja Prodimex, założona w 1992 roku przez Igora Khudokormowa. Posiada on 892,2 tys. hektarów o łącznej wartości 722 mln euro. Warto dodać, że Khudokormow posiada 16 fabryk, które produkują około 1,5 mln ton cukru rocznie.

Według rankingu firma Miratorg, która została założona w 1995 roku przez braci Aleksandra i Viktora Linnikow również należy do największych potentatów ziemskich za naszą wschodnią granicą. To największy producent mięsa w Rosji, ale także właściciel banku ziemi, którego zasoby wzrosły o 666 tys. hektarów do 1,047 mln hektarów w ciągu ostatnich siedmiu lat. Wartość tych terenów szacuje się na 545 mln euro.

Również były rosyjski minister rolnictwa Aleksander Tkaczow jest jednym z największych właścicieli ziemski w kraju. Szczegółowo piszemy o tym TUTAJ

Czwarte miejsce należy do przedsiębiorstwa „Step” Władimira Jewtuszenkowa. Według danych forbes.ru posiada 47,8 tys. hektarów o wartości 535 mln euro. W 2015 roku Jewtuszenkow ogłosił, że w najbliższej przyszłości chce posiadać 1 milion hektarów ziemi i konsekwentnie zmierza w tym kierunku.

Z kolei na piątym miejscu znajduje się Grupa firm Rusagro, założona w 2003 roku. W ubiegłym roku mogła pochwalić się gruntami rolnymi o powierzchni 609 tys. hektarów, a wartość holdingu szacuje się na 487 mln euro.

Źródło: AgE
Fot. Poglądowe
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. luty 2024 06:06