Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Tomasz Hryniewicz rezygnuje z funkcji Prezesa – zmiany w składzie Zarządu Grupy Azoty S.A.

Obrazek

W poniedziałek 16 stycznia 2023 roku Grupa Azoty Puławy przyjęła rezygnację Tomasza Hryniewicza z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Spółki, a także członkostwa w Zarządzie. Jak wygląda obecny skład Zarządu Grupy Azoty S.A.? Kto zasiada teraz na miejscu prezesa spółki?

Patrycja Bernat19 stycznia 2023, 06:00

Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. podjęła uchwałę podczas posiedzenia, które odbyło się w poniedziałek 16 stycznia 2023 roku, o odwołaniu ze składu Zarządu Wiceprezesa Spółki Tomasza Hryniewicza. Natomiast Grupa Azoty Puławy przyjęła równocześnie oświadczenie o rezygnacji Hryniewicza z funkcji Prezesa Zarządu Spółki i członkostwa w zarządzie.

Kto został nowym prezesem Grupa Azoty Puławy?

To niejedyne zmiany w Zakładach Azotowych „Puławy” S.A., we wtorek z funkcji wiceprezesa zarządu spółki zrezygnowała również Renata Tyszer na dzień 17 stycznia 2023 roku. Rada Nadzorcza Spółki powierzyła stanowisko prezesa Zakładów Azotowych Puławy, Justynie Majsnerowicz, aż do momentu powołania na tę funkcję osobę, która zostanie powołana na drodze postępowania kwalifikacyjnego na członków zarządu.

Czytaj także: Nawozy Compo Expert w wyłącznej dystrybucji Agrochem Puławy

Obecny skład Zarządu Grupy Azoty S.A.:

  • Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
  • Mariusz Grab, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
  • Filip Grzegorczyk, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
  • Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
  • Marek Wadowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
  • Zbigniew Paprocki, Członek Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A.

opr. Bernat Patrycja
Grupa Azoty/bankier
Fot: biuro prasowe Grupa Azoty


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)