StoryEditor

Ubój zwierząt na użytek własny – jakie wymagania?

Główny Inspektorat Weterynarii przygotował szczegółowy opis wymagań weterynaryjnych dotyczący prowadzenia we własnym gospodarstwie uboju zwierząt na użytek własny. 
07.12.2020., 12:12h
Jakie zwierzęta można ubić w gospodarstwie, kto może tego dokonać, jakie kwalifikacje muszą mieć osoby, które chcą ubić zwierzęta, jakie są metody uboju, czy kto może spożywać wyprodukowane we własnym gospodarstwie mięso i z jakich gatunków?

Na te wszystkie pytania rolnicy znajdą odpowiedzi w poradniku w formie elektronicznej, który przygotował Główny Inspektorat Weterynarii. Wszelkie wątpliwości są w nim dokładnie wyjaśnione.

Publikacje mają na celu ułatwić proces uruchamiania rzeźni rolniczej na terenie gospodarstw rolnych, a także przybliżyć wymagania weterynaryjne i zakres obowiązków dla osób chcących dokonywać uboju zwierząt w celu produkcji mięsa na użytek własny – informuje GIW. 

Plik z elektronicznym poradnikiem, który można również pobrać, znajduje się TUTAJ, a w ostatnim wydaniu top agrar Polska poruszyliśmy temat uboju cieląt w gospodarstwie. 

Oprac. dkol na podst. ksow.pl
Fot. poglądowe


Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. kwiecień 2024 00:11