Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ubój zwierząt na użytek własny – jakie wymagania?

Obrazek
Główny Inspektorat Weterynarii przygotował szczegółowy opis wymagań weterynaryjnych dotyczący prowadzenia we własnym gospodarstwie uboju zwierząt na użytek własny. 
Dorota Kolasińska7 grudnia 2020, 11:02
Jakie zwierzęta można ubić w gospodarstwie, kto może tego dokonać, jakie kwalifikacje muszą mieć osoby, które chcą ubić zwierzęta, jakie są metody uboju, czy kto może spożywać wyprodukowane we własnym gospodarstwie mięso i z jakich gatunków?

Na te wszystkie pytania rolnicy znajdą odpowiedzi w poradniku w formie elektronicznej, który przygotował Główny Inspektorat Weterynarii. Wszelkie wątpliwości są w nim dokładnie wyjaśnione.

Publikacje mają na celu ułatwić proces uruchamiania rzeźni rolniczej na terenie gospodarstw rolnych, a także przybliżyć wymagania weterynaryjne i zakres obowiązków dla osób chcących dokonywać uboju zwierząt w celu produkcji mięsa na użytek własny – informuje GIW. 

Plik z elektronicznym poradnikiem, który można również pobrać, znajduje się TUTAJ, a w ostatnim wydaniu top agrar Polska poruszyliśmy temat uboju cieląt w gospodarstwie. 

Oprac. dkol na podst. ksow.pl
Fot. poglądowePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy