Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Unia daje 250 mln euro na owoce, warzywa i mleko dla szkół

16.03.2018

Drukuj

Unia daje 250 mln euro na owoce, warzywa i mleko dla szkół

Artykuł płatny


Taki bilans przedłożyła Komisja Europejska w czwartek w Brukseli. Komisarz Rolny Phil Hogan zapowiedział, że także w okresie 2018/2019 zdrowa żywność z lokalnych upraw będzie dostępna w roku szkolnym dla szkół, a jej zakup wsparty kwotą 150 mln na owoce i warzywa. Dodatkowo 100 mln euro zostanie przeznaczone na mleko i przetwory mleczne. Środki te będą pochodziły z funduszy Wspólnej Polityki Rolnej.

Niemcy są największym europejskim beneficjentem programu dofinansowania zdrowej żywności w szkołach. Na wsparcie warzyw i owoców dla szkół wydaje się tam 25 mln euro, z kolei na mleko 10,5 mln euro. Na drugim miejscu jest Francja, gdzie fundusze na dopłaty do warzyw i owoców wynoszą 18 mln euro, a na mleko 17,1 mln euro. Na trzecim miejscu uplasowały się Włochy, które na owoce i warzywa wydały 20,9 mln euro, natomiast na mleko przeznaczono ok. 9 mln euro. Polska znajduje się na czwartym miejscu, gdzie wsparcie na spożycie owoców i warzyw wyniosło 14,5 mln euro, a produkty mleczne w polskich szkołach dofinansowano kwotą 10,8 mln euro.

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii