Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ustawa o ochronie zwierząt – Sejm wraca do tematu

05.12.2018

Drukuj

Ustawa o ochronie zwierząt – Sejm wraca do tematu

Artykuł dostępny

Ustawa o ochronie zwierząt od ponad roku leży w Sejmie i nic się z nią nie dzieje. Zakłada ona szereg zakazów m.in. uboju rytualnego, hodowli zwierząt na futra, działalności cyrków czy trzymania psów na łańcuchach. Ustawa ostatecznie została skreślona przez polityków partii rządzącej po przyjściu nowego ministra rolnictwa, który ostro sprzeciwił się jej zapisom. 

r e k l a m a– Każdy typ produkcji zwierzęcej jeżeli jest prowadzony w warunkach poprawnych, jeżeli jest spełniony behawior, jeżeli są spełnione warunki, które sprawiają, że te zwierzęta mają zapewniono wszystko co jest niezbędne, zwierzęta powołane do życia przez człowieka, że jest to taki sam ważny kierunek produkcji, dlatego będziemy w Polsce prowadzić również hodowlę zwierząt futerkowych – mówił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

W efekcie zwolennicy ustawy stanęli przed trudnym dylematem, który wszystko na to wskazuje został właśnie rozwiązany. Aby nie blokować prac nad projektem zdecydowano się skreślić kontrowersyjne zakazy i skupić na pozostałych przepisach mających poprawić los zwierząt.

Polecany artykuł

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych – rachunek stratI tak ukrócono ma zostać patologia związana z pseudo-hodowlami psów rasowych. Po drugie ma zostać uszczelniony system opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Obecnie samorządy gminne wydają dziesiątki milionów złotych na schroniska dla zwierząt bez możliwości sprawdzenia czy pieniądze nie są wyłudzane. Aby ukrócić tę patologię ma zostać wprowadzony obowiązek czipowania i rejestrowania psów. Aktualne jest również wprowadzenie zakazu działalności cyrków oraz handlu zwierzętami w internecie. Na nowo ma być uregulowana sprawa długości łańcuchów na których trzymane są psy.

Poprawiony projekt ustawy ma szansę być procedowany w Sejmie na ostatnim tegorocznym posiedzeniu w przyszłym tygodniu lub na początku przyszłego roku.  W tej wersji ma bardzo duża szansę być uchwalony i wejść w życie w 2019 r.   wk

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii