StoryEditor

V Forum Rolników i Agrobiznesu: Zielona ofensywa nowej WPR - czy polscy rolnicy zyskają, czy stracą?

Na pierwszy rzut oka trudno jeszcze ocenić skutki proponowanych reform dla polskiego rolnictwa. Jedno jest jednak pewne – tym razem wiele będzie zależało od nas samych, a właściwie od decyzji naszego rządu. Co o nowej WPR sądzą byli ministrowie rolnictwa?
25.11.2020., 17:11h

Do debaty na temat skutków dalszego zazieleniania Wspólne Polityki Rolnej redaktor naczelny „top agrar Polska” Karol Bujoczek zaprosił byłych ministrów rolnictwa: Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Wojciecha Mojzesowicza, Jarosława Klinowskiego i Artura Balazsa oraz Macieja Piskorskiego z banku BNP Paribas i Antoine Bernet’a, szefa działu Crop Science w firmie Bayer. Doskonałym tłem debaty było wcześniejsze wystąpienie komisarza Janusza Wojciechowskiego oraz rozmowa redaktora Karola Bujoczka z ministrem Grzegorzem Pudą.


Mało konkretów

– Konia z rzędem temu, kto wie jak w szczegółach będzie wyglądała Wspólna Polityka Rolna – stwierdził od razu Jan Krzysztof Ardanowski, który przecież do niedawna był osobiście zaangażowany w prace nad jej przyszłym kształtem. Jak stwierdził Ardanowski, jego wątpliwości wcale nie rozwiało to, co miał do przekazania uczestnikom naszego Forum komisarz Wojciechowski i minister Puda.

– W dalszym ciągu słyszę wypowiedzi pana Komisarza, że szczegóły nieznanie, że nad nimi pracujemy, ale na dobrą sprawę od 1 stycznia powinna rozpocząć się nowa perspektywa. Ona się oczywiście nie zacznie. Może minimum rok, może dwa ...

Pozostało 79% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Grzegorz Ignaczewski
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski

redaktor „top agrar Polska”, ekonomista, specjalista w zakresie dopłat bezpośrednich, PROW i ekonomiki gospodarstw.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 17:45